Odontologija
Posted in

Burnos higiena = gyvenimo kokybė

Burnos higiena reikalinga ne tik sveikos ir spindinčios šypsenos palaikymui.

Jei apima jausmas, kad suprastėjo gyvenimo kokybė, vertėtų atkreipti dėmesį į savo burnos būklę. Mūsų dantų sveikata ir burnos priežiūros reguliarumas turi didžiulę įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Todėl svarbu reguliariai ir tinkamai atlikti burnos higieną, kuri padeda patirti didesnį fizinį ir psichologinį komfortą bei pasitenkinimą savimi.

Kaip mus iš tiesų veikia rūpestingai atliekama burnos higiena?

1. Didina pasitikėjimą savimi ir savo kūnu

Sveiki dantys ir švarios dantenos yra svarbus komponentas bendrai gerovei ir psichologinei sveikatai. Sveika burnos ertmė ir dantys yra svarbi estetinės išvaizdos dalis, todėl tinkamai atliekant burnos higieną, žmonės dažnai jaučiasi patogiau savo kūne ir turi didesnį pasitikėjimą savimi. Graži šypsena gali turėti didelį psichologinį poveikį, padėti jaustis gerai ir užtikrintai, didinti savivertę ir aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime.

2. Palaiko dantų, dantenų ir burnos ertmės sveikatą

Burnos priežiūra, įskaitant dantų valymą ryte ir vakare, tinkamas dantų šepetėlio ir dantų pastos pasirinkimas, padeda išvengti dantenų ligų ir užkirsti kelią jų vystymuisi. Gingivitas ir periodontitas gali turėti įtakos ne tik burnos ertmės ar dantų sveikatai, bet ir kitoms mūsų kūno sistemoms, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemai. Kelią tam užkirsti padeda ir būtini vizitai pas odontologą ar burnos higienos specialistą bent du kartus per metus.

3. Išsaugo malonų kvapą ir skatina socialinį gyvenimą

Blogas kvapas gali sukelti nepatogumų ne tik šalia mūsų esantiems žmonėms, bet ir mums patiems, kas gali turėti įtakos psichologinei savijautai. Tuo tarpu jausmas, kad burna yra švari ir gaivi, gali padidinti pasitikėjimą bendravime su kitais žmonėmis. Kasdien gaivumą gali užtikrinti tinkamai pasirinkta dantų pasta bei skalavimo skystis.

4. Mažina stresą ir skatina teigiamą požiūrį į savo sveikatą

Regularūs dantų valymo ir kitų higienos procedūrų veiksmai gali tapti stabilumo simboliu ir padėti sumažinti neapibrėžtumo jausmą, kuris dažnai lydi streso būseną. Tai gali tapti rutininiu įpročiu, suteikiančiu žmogui jausmą, kad jis turi tam tikrą kontrolę ir tvarką savo gyvenime. Pabandykite laiką, skirtą burnos higienai paversti meditacinėmis, atsipalaidavimo minutėmis, kurios padeda suformuoti teigiamą ir rūpestingą požiūrį į savo sveikatą. Vengiant naktinio dantų griežimo ir kitų streso sukeltų veiksmų, galima sumažinti potencialų fizinį poveikį burnos sveikatai, kuris dažnai būna susijęs su stresu.

5. Palaiko uždegimų prevenciją

Neteisinga arba nepakankama burnos higiena gali sukelti dantenų uždegimus, padidėjusį jautrumą ir kitas burnos ertmės ar dantų ligas, kurios gali būti susijusios su kitomis uždegiminėmis būsenomis organizme. Sisteminiai uždegimai gali turėti poveikį viso kūno sveikatai. Rūpinimasis savo burna ir vengimas tokių nepatogumų gali padėti išvengti psichologinio diskomforto.

6. Palaiko ėduonies ir kitų ligų prevenciją

Rūpinimasis dantų higiena taip pat padeda išvengti ėduonies (dantų pažeidimo). Dantų ėduonis gali sukelti skausmą ir nepatogumus, ir sunkiau pažeistiems dantims gali prireikti brangesnio gydymo, pavyzdžiui, plombavimo, dantų kanalų gydymo ar net dantų traukimo.

Yra įrodymų, kad burnos sveikata yra susijusi su kitomis organizmo sveikatos būsenomis, tokiose srityse kaip diabetas, ir netgi sunkios bakterinės plaučių infekcijos. Reguliariai atliekama burnos higiena ir periodiniai tikrinimai padeda anksti nustatyti galimas problemų požymius ir užkirsti kelią jų vystymuisi.

Taigi jau žinome, kad visos išvardintos prevencinės priemonės gali padėti išvengti ne tik brangių gydymo procedūrų bei ilgalaikio gydymo, bet ir nemalonių psichologinių problemų. Tad, jeigu mums rūpi mūsų gera gyvenimo kokybė, laikas tinkamai ir kokybiškai pasirūpinti savo burnos higiena.

Prisijungti prie pokalbio

ACCOUNT
Wishlist
Prisijungti
Paskyros sukūrimas

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami patogesniam naršymui šiame tinklalapyje, paskyros valdymui bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Slaptažodžio atstatymas

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę gausite nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0